Buradasınız

General Mobile GM 5 Plus Yeni Fiyat/Performans Canavarı

General Mobile GM 5 Plus Yeni Fiyat/Performans Canavarı

Akıllı telefon dünyası her geçen gün gelişirken ve büyük markalar amiral gemileri sunarken, General Mobile da boş durmadı. Evet General Mobile da GM 5Plus ismini verdiği yeni amiral gemisini duyurdu.(Bu arada General Mobile Türk markasıdır.Bilmeyenler için)

Bildiğiniz gibi 2015 yılında bir sürpriz olarak Google android one projesi olarak Türkiye’de General Mobile ile anlaşıp, General Mobile 4G telefonunu çıkarmıştı. 4G modelini çıkardıklarında ucuz telefon amacıyla çıkış yapmıştı ve özellikleri gerçekten tatmin ediciydi. Fakat yeni çıkan General Mobile GM 5 Plus modelinde gerçekten Fiyat/Performans dengesini yakalamışlar. Zira 999 ₺ fiyata sahip rakiplerin de bulunmayan özelliklere sahip.

Özelliklerine geçecek olursak bu telefonun en önemli özelliği olarak yazılımı gelmektedir. Çünkü Android için gelen her güncelleme General Mobile yetkilileri tarafından söylenene göre en uzun 2 haftalık bir gecikme ile gelecektir. Ayrıca LTPS tabanlı bir ekranı bulunan GM 5 plus FullHD (1080p) ve 408 ppi(ppi:inç başına düşen piksel sayısı), yine ekranı da Gorilla Glass 4 ile korunuyor.

General Mobile GM 5 Plus ın özelliklerine donamımından devam edelim. Snapdragon 617 1.5 GHz işlemci ve yanında Adreno 405 grafik işlemcisi bulunuyor. Ayrıca büyük artılarından diğeri ise 3 GB RAM ile gelen telefon da 32 GB de depolama kapasitesi bulunuyor. Özelliklerine devam ederken diğer önemli özelliği ise arka ve ön kameralarının 13 megapiksel olmasıön kamerası için flaşı bulunurken arka kamerasında ise çift ton flaşı bulunuyor.

Telefon bulunan 3100 mAh batarya ile sınırları zorlarken diğer artısı ise yeni nesil bir bağlantı girişinin USB-C olmasıdır. Ayrıca General Mobile tarafından geliştirilen Turbo şarj ile 30 dakika da batarya kapasitesi %50 yükselebiliyor.

General Mobile GM 5 Plus Bağlantı ve Yazılım

Son olarak ise Cat 7 bağlantı kullanan telefon indirme hızında 300 Mbps ve yükleme hızı ise 100 mbps iken android sürümü ise Android Marshmallow 6.0.1’dir.

Genel olarak General Mobile GM 5 Plus ı anlatmaya çalıştık. Düşüncelerinizi yorum olarak bırakabileceğinizi unutmayın. Ek olarak telefonunun arkasından androidone logosunun altında Design by General Mobile yazmasıda ayrı bir gurur.

Güncelleme

Son haberlere göre yoğun talepten dolayı stok tamamı tükenmiş durumdadır. Mayıs ayının 15 inde bayilerine yeniden dağıtım yapacaktır. Ayrıca aksesuarları Mayıs ayının sonunda çıkması bekleniyor.

396 okunma

BUNLARADA BAKMALISINIZ