Buradasınız

USB Belleklerde Yazma Koruma Hataları Nasıl Giderilir?

USB Belleklerde Yazma Koruma Hataları Nasıl Giderilir?

USB Belleklerde Yazma Koruma Hataları Nasıl Giderilir? Depolama aygıtı olan USB bellekler bize bir çok açıdan avantajlar sunar. Dosya taşımada, depolamada hızlı ve her zaman yanımızda taşıdığımız önemli evrak döküman ve bilgilerimizi USB bellekler aracılığıyla taşıma imkanına sahibiz. Gerek kendi bilgisayarlarımıza da gerekse her bulduğumuz bilgisayarda bize lazım olan işlemleri yaptıktan sonra USB belleğimize kaydederken çeşitli hatalar verebilir.

Bunlardan biri de yaptığımız işlemleri USB belleğe kaydederken USB bellek “yazma korumalıdır” veya “bu disk yazma korumalıdır” şeklinde uyarı alırız. Bu uyarıya karşı yapabileceğimiz en makul çözüm kullandığımız PC’de veya genel olarak USB belleğimizi taktığımız her PC’de muhakkak bir virüs tarama programı vasıtasıyla USB belleğimizi taramamız gerekmektedir. Özellikle başkalarının bilgisayarın da işlemler yaparken USB belleğe virüs bulaşma olanağı çok yüksektir.

USB belleğimizi her bilgisayara taktığımızda yapacağımız virüs taraması ile USB bellekte oluşabilecek yazma koruma hatasını engelleyebiliriz. Bunun yanında farkından olmadan USB belleğinizin kapasitesini doldurmuş olabilirsiniz. USB belleğiniz dolu olduğunda veya kopyalamak istediğiniz dosya ve dokümanların USB bellek kapasitesini aşıyorsa yazma koruma hatası verecektir. BU durumda USB bellek depolama durumunu kontrol edip tekrardan kopyalama işlemini sağlayabilirsiniz. Bazen de kopyalamak istediğiniz tüm dosyalar içerisinden tek bir veya birden fazla dosyanın “salt okunur” olarak işaretlenmiş olması kopyalanmak istenen tüm dosyanın aktarılmasına engel olur. Bu durumda yapmanız gereken hata kodu veren dosyayı bulup özelliklerden salt okunur özelliğini kapatmanız ve bundan emin olmanız gerekir. Tüm bunlar USB belleğinizde yazma koruma hatasını düzeltmeye yetmiyorsa son çare olarak USB belleğinizi biçimlendirme yolunu denemeniz gerekmektedir. USB belleğinizi bilgisayara taktıktan sonra USB bellek üzerene gelip bu diski biçimlendirin deyip tüm diskinizi boşaltarak hatalardan kurtulabilirsiniz. Anlattığımız bu yöntemler sayesinde sağlıklı ve güvenilir veri akışı sağlaya bilirsiniz.

163 okunma

BUNLARADA BAKMALISINIZ