Buradasınız

iOS 10 dan iOS 9 a Nasıl Geri Dönüş Yapılır

iOS 10 dan iOS 9 a Nasıl Geri Dönüş Yapılır

iOS 10, Apple tarafından en büyük sürümü olarak belirtilmektedir. iOS 10.2un ilk açık betası yakın zamanda içerisinde herkesin hizmetine sunuldu. Apple, kullanıcıların ikinci bir cihaza kurmamaları konusunda uyarılarda bulunsa da birçok kullanıcı WWDC 2016 tanıtımında söylenenleri kendileri deneyerek deneyimlemek istemişlerdir. İlk sürümün gelmesi ile birlikte bir takım sorunlar da beraberinde geldi. Peki, iOS 10 dan iOS 9 a nasıl geçilir?

iOS 10 dan iOS 9 a Geçmek için Neler Yapılması Gerekir?

iOS kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri güncelleme yakın zaman önce gerçekleşti. Aslına bakılırsa bir süredir iOS 10 üzerinde yoğun bir çalışma yapılıyordu. iOS 10 yazılımının sızdırılması ile birlikte bir süredir herkes tarafından kullanılıyordu ancak Apple tarafından sürümün yayınlandığı açıklaması yakın zaman önce gerçekleşti. İlk beta sürümü olması nedeni ile bazı sorunlar ile karşılaşıldı. Bu sorunların başında Widget özelliklerinin geç yüklenmesi, uygulamalarda yaşanan uyumluluk problemleri, çoklu görev penceresine tıklanma durumları, iki adımlı doğrulama sistemlerinde kilitlenme, ana ekrana dönüş yapmak için home tuşuna basma zorunluluğu gibi bir takım sorunlar ile karşılaşıldı. Bu da kullanıcıların iOS 9’a geri dönme gerekliliğini doğurmuştur.

iOS 10 dan iOS 9 a Nasıl Geri Dönüş Yapılır

iOS 10 dan iOS 9 a dönmenin iki yöntemi vardır. Cihazların geri yükleme sistemi kullanılarak tüm verilerin silinerek ilk hali gibi bir duruma getirilmesi yöntemlerin ilkidir. Bir başka yöntemde ayarların bırakıldığı gibi bulunmasını sağlayan güncelleme yöntemidir. Bu her iki yönteminde yararları ve zararları bulunmaktadır. Ancak en iyi yöntem temiz veri yüklemesi yapıp daha sonra alınan yedeklerin geri yüklenmesini sağlamaktır. Bu yöntem ile birlikte cihazlar hem eskisinden daha hızlı olacaktır hem de iOS 9’a sağlıklı bir şekilde geri dönüş imkânı sağlanacaktır. Bu yöntemin diğer yönteme göre faydaları daha fazladır.

 

 

 

 

 

452 okunma

BUNLARADA BAKMALISINIZ